© White-Media™
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Tutorial]- Cum scapi de virusul Sality

In jos

[Tutorial]- Cum scapi de virusul Sality Empty [Tutorial]- Cum scapi de virusul Sality

Mesaj Scris de Luky. Sam Iun 19, 2010 6:38 pm

IN ACEST MOD PUTETI SCAPA DE VIRUSUL SALITY
fara a reinstala windows , programe sau alte aplicati de acest gen

Mod de recunoastere a acestui virus:
-nu puteti intra in task manager ( ctrl+alt + delete / sau click dreapta pe bara "start" pe task manager )

-nu puteti intra in registry , cmd - > regedit , sau alte de acest gen

-nu puteti intra in safe mode , poate prima data , dupa acea virusul vil blocheaza

-daca bifati optiunea de a vedea hidden files , virusul vil schimba inapoi

Ce este de facut ?
In modul in care am scapat eu de el , primu lucru cand intalniti un virus si nul puteti scoate fara scan , trebuie sa ii aflati numele dat acestuia .. dupa putine cautari am gasit ca numele dat acestei aplicati este Win32.Sality.AE

Tot ce aveti de facut acuma este de scos 3 aplicati de pe net :

Norman Malware Cleaner

Symantec Win32.Sality.AE Removal Tool


Safe mode fix
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Cum sa le folositi ?
-in primul rand dati click dreapta pe my computer , mergeti la sectiunea system restore si bifati
"turn off system restore on all drivers"
Acuma rulati Norman Malware Cleaner , si dupa Win32.Sality.AE Removal Tool . Este necesar dupa ce sa terminat de scanat sa dati un rr , dar inainte rulati aplicatia safe mode fix.
In acest mod scapati de sality fara alte adaugari

Greselile sunt ale mele , nu este tutorialul meu , dar il postez aicea ,ca si urmatoarele victime ale lui sality sa stie ce sa faca.
Luky.
Luky.
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 17/06/2010
Mesaje : 165
Puncte : 5577
Localizare : Craiova

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum